2019 İnşaat Kerestesi Fiyatları

2019 İnşaat Kerestesi Fiyatları

2019 İnşaat Kerestesi Fiyatları

İnşaat keresteleri pek çok alanda kullanılmaktadır, özellikle binaların yapım aşamasında kereste kullanımı oldukça yaygındır ve tercih edilir. Kolay işlenebilme özelliği ve maaliyeti uygunolduğu için tercih edilen keresteler, çam ağaçlarından yapılmaktadır.
Kereste fiyatları da diğer yapı malzemeleri fiyatları gibi enflasyon ve döviz kurundan etkilenmektedir. İnşaatlarda kullanılan keresteler, çatı ve çatı iskelesinde ya da kalıp iskelesi olarak kullanılmaktadır.

Diğer bir kereste türü olan doğramalık keresteler ise yapılan binaların içinde kullanılır.
Kapı, pencere ve mobilya sektöründe sıklıkla tercih edilen doğramalık kereste fiyatları da üretimine göre değişmektedir.
İnşaat keresteleri oldukça farklı ölçülerde ve boyutlarda satılmaktadır; metreküp ya da uzunluk ölçü birimleri ile hazırlanır ve müşterilere sunulur.

İnşaat kereste fiyatları paket halinde ya da tekli satım şekillerine göre değişim göstermektedir. Metreküp ile verilen siparişlerde kereste fiyatları farklı olabilir dolayısıyla vatandaşların özellikle dikkat etmesi gerekir. Keresteler sadece çam ağaçlarından üretilmez, kullanılacak alanlar için farklı ağaçlardan üretilen keresteler tercih edilmelidir. Farklı ağaçlardan üretilen keresteler, 2019 kereste fiyatları doğrultusunda birbirinden farklı fiyatlar ile satılmaktadır. Köknar, kavak, kayın ve çam ağaçlarından üretilen kerestelerin aynı zamanda kalite farklılıkları da bulunmaktadır. Birinci sınıf keresteler daha pahalıyken dördüncü sınıf keresteler daha ucuzdur.

İnşaat Kerestesi Fiyatları Kadar ?

 

Kereste fiyatı ağacın ömrüne göre de değişebilir, keresteler yaş ağaçların kesilmesi ile üretilir ve hoş kokulu ürünlerdir. Satın aldığınız kereste kötü bir kokudaysa çürük bir ağaçtan elde edilmiş olabilir.

Güncel İnşaat Kerestesi Fiyatları;

  • İnşaatlık Kereste (41 x 91) – (91 x 91)     990TL
  • İnşaatlık Kereste (45 x 95) – (95 x 95)     990TL
  • İnşaatlık Tahta                                         990TL
  • 5 x 10 Silinmiş Kereste Ukrayna            1.700TL

Not: Fiyatlar marka ve satıcıya göre değişkenlik gösterebilir.

Bir cevap yazın