2019 Kiremit Fiyatları

2019 kiremit fiyatları

2019 Kiremit Fiyatları

Bina ve yapıların çatılarını örten özel üretim toprak yapılara kiremit adı veriliyor. Yapıları yağmur, kar, soğuk ve sıcak havalardan koruyan kiremit ve onduline dünyada ve ülkemizde oldukça farklı şekillerde kullaılıyor.

Kiremit fiyatları da bu konuda etkili oluyor, ülkemizde kiremit fiyatları daha uygun olduğu için sıklıkla tercih ediliyor. Günümüzde kiremit fiyatları döviz kuru, enflason ve çeşitlerine göre değişebiliyor. Kiremit çeşitleri; akdeniz, marsilya, alaturka ya da mahya olarak ayrılıyor. Çevrede görülen neredeyse tüm evlerin kiremitleri ise marsilya çeşidinden oluşuyor. Osmanlı zamanında özel olarak tasarlanan ve üretilen kiremitler günümüzde alaturka adıyla satıştadır.

Kiremit fiyatlarını öğrenen kişiler evlerinin çatısını yaptırmak için araştırmalar yapıyor.
En uygun kiremiti satın almak isteyen vatandaşlar uzun süren araştırmalar yapıyor.
Kiremit killi topraktan ya da sadece kilden yapılabiliyor, ülkemizde üretilen ve tercih edilen kiremitler ise genelde iki çeşidin de karıştırılması ile elde ediliyor. Kiremitlere pres ve baskı makineleri ile şekil verildikten sonra özel yapım sıcak fırınlarda kurutulma işlemine geçiliyor. Kiremit üretimi zaman ve emek gerektirdiği için fiyatlarda da etkili oluyor.

2019 Kiremit Fiyatları Nasıl Olacak?

 

2019 kiremit fiyatları tüm etkenler göz önünde bulundurularak belirleniyor. Üreticilerin ve vatandaşın mağdur olmaması için her iki taraf da büyük özen gösteriyor. Kiremit fiyatı için markalar da etkili oluyor, her marka çeşitli topraklarla ve makinelerle kiremiti üretiyor ve satışa sunuyor.

2019 Yılı Güncel Kiremit Fiyatları;

  • Akdeniz Kiremit          Paket Fiyat / Adet       2,15 TL
  • Mahya Kiremit            Paletli Fiyat / Adet      3,50 TL
  • Valensiya Kiremit       Paket Fiyat / Adet       2,20 TL
  • Granada Kiremit        Paket Fiyat / Adet       2,25 TL
  • Alaturka Kiremit         Paletli Fiyat / Adet      2,15 TL

NOT: Fiyatlar marka ve firmaya göre değişiklik gösterebilir.

Bir cevap yazın