2019 Yılı Araç Muayene Ücretleri

2019 araç muayene ücretleri

2019 Yılı Araç Muayene Ücretleri

Araç muayene ücretleri yeni yıla girilmesi ile birlikte zamlandı, Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğ Kanunu’na göre resmi gazete yayımlanan yeni fiyatlar şimdiden vatandaşlar arasında konuşulmaya başlandı. Ülkemizde milyarlarca araç bulunuyor ve araç sahipleri araç muayene ücretleri ne kadar sorusu ile bilgi edinmek istiyorlar. Tüm araç sahiplerini ilgilendiren yeni muayene ücretleri; otomobil, kamyon, otobüs, motorsiklet, motor, traktör, çekici vs. tüm araçlarda farklı oluyor. 


Son yıllarda çıkan yasalar gereğince araç muayane ücreti TÜVTÜRK istasyonlarında nakit olarak ödeniyor ve taksitlendirme yapılmıyor. Araç muayeneleri, aracın yaşına ve cinsine göre farklılık gösterebliyor. Hususi binek otomobillerde araç muayeneleri iki yılda bir yapılıyor, ticari araçlar için muayeneler her sene tekrar ediyor. 

2019 araç muayene ücretleri hakkında bilgi sahibi olan kişilerin ödeme yapılacak tutarı nakit olarak yanında bulundurması ve aracının kusursuz ve tam ekipmanlı olması gerekiyor. Araç muayene tarihi ruhsat bilgisi ile öğrenilebiliyor ve tarih geçtiği anda ceza ile karşılaşan sürücüler aynı zamanda araçlarının otoparka çekilme ihtimali ile de yüz yüze geliyor. Araç muayene fiyatları her yıl zamlanabiliyor ve yeniden gelecek zamlara karşı haberdar olmak için gelişmeleri takip etmek gerekiyor. Araç muayene randevusu için tıklayınız.

Egzoz Muayene Ücretleri

Araç muayene fiyatlarına gelen zamların yanı sıra gaz emisyon ölçümü için de yeni fiyatlar belirlendi.Gaz emisyon ölçümü fiyatı geçen seneye oranla yeniden zamlandı ve vatandaşların haberdar olması için resmi gazetede yayımlandı.

 

2019 Yılı Fiyat Listesi

 

Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 377,60 TL
Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 279,66 TL
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 142,78 TL

“2019 Yılı Araç Muayene Ücretleri” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın