2020 Sigara Fiyatları Zamlı Sigara Fiyatları

Sigara Fiyatları Zamlı Liste

2020 Sigara Fiyatları belli oldu mu? Zamlı sigara fiyatları ne durumda? gibi sorulara cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Ocak 2020 itibari ile sigaralarda yeni bir dönem başlıyor.Tüm sigara paketleri artık siyah renk olacak.Sigara paketi siyahlaştırılıp caydırıcı mesajlara ve fotoğraflara ağırlık verilecek, böylece sigaraya duyulan isteğin azalacağı umuluyor.

2020’de Sigara fiyatlarına zam gelecek mi? sorusu birçok kullanıcının merak ettiği soru, peki sigara fiyatları ne kadar olacak, sigaraya zam ne zaman yapılacak.? Bu gibi soruların yanıtını bir çok sosyal medya kullanıcısı yorumluyor. Sigaraya 5 Ocakta zam geleceği konuşuluyor ve bu zamlardan sonra en ucuz sigara 20 TL civarlarında olacak, tabii ki söylentiler bu yönde.

Sigara Kullanımı

Sigara kullanıcılarının tüm zararlarına rağmen sigaradan vazgeçememe durumunu 1988
ve 1989 yıllarında araştıran hekimlerin (Lichtenstein ve Glasgow 1992) yayınlamış
oldukları raporlarda, bu alışkanlık durumunun, biyolojik, biyokimyasal, psikolojik ve
kültürel süreçlerle ilişkili olabileceği vurgulanmıştır.Sigara içmenin psikolojik sebep ve sonuçları olabilmekte ve bu durum  araştırılmakta ve hala tartışılmaktadır. Örneğin stres faktörü sigara kullanma sebepleri asında gösterilmektedir. Stres yaratan yaşam olayları diğer zararlı maddeleri kullanmanın yanında sigara kullanımı ile de ilişkilendirilmektedir.

Yeni Yılda Sigara Fiyatları

Tahminlere göre sigara fiyatları bu şekilde olacak;

Marlboro: 30,00 TL

Murattı: 25,00 TL

Parliament: 32,00 TL

L&M: 23,00 TL

Lark: 24,00 TL

Chesterfield: 23,00 TL

Bir cevap yazın