Almanya Alkol Fiyatları, Son Durum Ne ?

almanya alkol fiyatları

Almanya Alkol Fiyatları

Alman Ekonomisi

Almanya alkol fiyatları, başlıklı konumuzda ilk önce Alman ekonomisini inceleyeceğiz. Alman ekonomisinin kalbini imalat sanayi ve ilgili hizmet sektörleri oluşturmaktadır. En önemli imalat sektörleri sanayi makineleri, otomotiv ve kimya sanayi iken son yıllarda telekomünikasyon sektörü de önde gelen faaliyet alanlarından biri haline gelmiştir. Diğer taraftan, Ruhr bölgesindeki çelik imalat sektörü ciddi biçimde küçülürken tarım da önemini giderek yitirmiştir. Diğer sanayileşmiş ülkelerde olduğu gibi Almanya’da da hizmetler sektörünün önemi giderek artmıştır. Hizmetler sektörü ekonominin %69’luk kısmını oluşturmaktadır.

Dünyanın üçüncü büyük ekonomisine sahip Almanya, dış ticaret hacminde ise A.B.D’nin ardından ikinci sırada yer almaktadır. Bu tabloda elbetteki Almanya dışında bulunan Alman şirketlerinin önemli bir katkısı vardır. Türkiye’de yaklaşık 1200 şirketle Almanya, firma bazında en fazla yatırımı bulunan ülke konumundadır. Siemens ve Mercedes-Benz gibi dünya çapında firmalar Türkiye’deki üretimlerini yıldan yıla artırmışlardır. 2002 yılında Bosch firması Bursa’da yeni bir dizel enjektör memesi üretim merkezi açarken, M.A.N. da Ankara’daki modern yolcu otobüsleri üretim tesisini genişletmiştir. Fraport ise Türkiye’nin en fazla yolcu trafiğine sahne olan Antalya Havalimanı Terminalini işletmektedir.

Alkol Fiyatları

Gelelim asıl konumuz olan, Almanya alkol fiyatları listesi konumuza. Almanya, alkol ve sigara kullanımı konusunda oldukça fazla bir nüfusa sahip. Alman vatandaşları, alkolü günün her saati tüketebiliyor. Almanya alkol fiyatları, alınan vergilerden oldukça etkileniyor. Alkolden alınan vergiler cüzi miktarda olduğu için Alman vatandaşları, alkol fiyatlarından pek etkilenmiyor. Alkol tüketimi oldukça fazla olan Almanya çeşitli önlemlerle alkol tüketiminin önüne geçmeyi planlıyor. Ülkemizde alkol kullanım yaş ortalaması 21 fakat Almanya da alkol kullanımı yaş ortalaması 16 ya kadar düşmüş durumda. Yazımızın sonunda Almanya alkol fiyatları, Almanya bira fiyatları, Almanya güncel alkol fiyatları listesine ulaşabilirsiniz.

Almanya Alkol Fiyatları 2019 Güncel Liste:

 • Becks Bira 1 Kasa: 10€
 • Absolut Vodka 0,7 L Fiyat: 9,99€
 • San Miguel İspanyol Birası (6 Şişe 0,33 L) Fiyat: 3,78€
 • Holsten Premium Pilsener Bira (20 Şişe 0,5 L) 1 Kasa Fiyatı: 8,80€
 • Erdinger Weißbier Bira (20 Şişe 0,5 L) 1 Kasa Fiyatı: 12,80€
 • Krombacher Pils Bira (24 Şişe 0,33 L) 1 Kasa Fiyatı: 10,80€
 • Glen Grant Single Malt Scotch Whisky 0,7 L Şişe Fiyat: 13,99€
 • Almanya, Smirnoff Vodka 0,7 L Fiyat: 8,89€
 • Almanya, Yeni Rakı 0,7 L Fiyat: 12,99€
 • Johnnie Walker Red Label Whisky 0,7 L Fiyat: 9,99€
 • Sierra Tequila 0,7 L Fiyat: 13,99€

Bir cevap yazın