Diş Beyazlatma Fiyatı Ne Kadar

diş beyazlatma fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar

Diş beyazlatma günümüzde estetik ve kozmetik diş hekimliğinin en popüler konusu haline gelmiş ve insanlar diş beyazlatma fiyatı konusunda araştırma yapmaya başlamıştır. Beyazlatma tedavilerinin başlıca materyali hidrojen peroksittir. Hidrojen peroksit düşük molekül ağırlığına sahip olduğundan dokulara kolaylıkla diffüze olur, pek çok çözücüde özellikle de suda serbest radikallerine ayrışır. Renklenmiş dişlerin tedavilerinde temel işlem renklenmiş bölgelerin oksidasyonudur. Renk açma yeteneğinin esası bu ajanın, moleküllerin absorbsiyon enerjilerini değiştirmesidir.

Diş beyazlatmak için uygulanan jel teknikleri, günümüzde en popüler ve yaygın kullanıma sahip diş beyazlatma tekniklerdir. Düşük ve yüksek konsantrasyonda beyazlatıcı jellerin kullanıldığı bu tekniklerde kullanılan ürünler aktif madde olarak genellikle karbamid peroksit (KP) ya da hidrojen peroksit (HP) içermektedirler. Jel teknikleri kullanılan ürünlerin konsantrasyonuna bağlı olarak ya hastanın kendisi tarafından genellikle evde ya da diş hekimi tarafından klinikte uygulanırlar.

Diş Beyazlatma Fiyatı ve Yan Etkileri

Diş beyazlatma fiyatı ve en yaygın diğer araştırma konusu olan yan etkilerinin orta şiddetten yüksek şiddette kadar değişen diş hassasiyeti ve gingivitis olduğu bildirilmiştir. Bu duruma daha çok pulpa odaları ve dentin kanalları daha geniş olan genç dişlerinde ve ince mine ve dentine sahip olan keser dişlerde olduğu bildirilmiştir. Bunun sonucunda daha fazla oranda beyazlatıcı ürünün pulpaya ulaşması söz konusudur. Ayrıca kompozit, cam-iyonomer, kompomer restorasyona sahip dişlerde, eksik restorasyonu, servikal abrazyonu, atrisyonu, diş eti çekilmesi ve hassasiyeti olanlarda, daha fazla oranda beyazlatıcı ürünün pulpa odasına penetre olduğu yan etkilere ve sitotoksisiteye neden olduğu bildirilmiştir. Tedaviye birkaç gün ara verildiğinde bu yan etkilerin geçtiği bildirilmiştir.

Diş Beyazlatma Fiyatlar

Diş beyazlatma fiyatları genellikle sabit değildir. Özel bir diş kliniğinden, diş beyazlatma fiyatı dişin yapısına göre değişmekte olup 500 ile 3000 TL arasında tutabileceğini öğrendik.

Bir cevap yazın